Wielorazowe płatki kosmetyczne – kiedy i jak ich używać?

Pawilon handlowy 19 kwietnia, 2023

Doskonale wiemy, jak wygodne mogą być jednorazowe waciki. Ale waciki wielokrotnego użytku są nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ pomagają zminimalizować ślad węglowy poprzez zmniejszenie wkładu w wysypiska śmieci – są również bardziej przystępne cenowo na dłuższą metę, niż produkty jednorazowego użytku. Oprócz tego, że są lepsze dla Twojego portfela i środowiska, waciki wielokrotnego użytku są zaprojektowane tak, aby były bardziej funkcjonalne i wydajne, i przejmują branżę kosmetyczną. Oto jak:

Jak z nich korzystać?

Korzystanie z wacików wielokrotnego użytku jest dość proste. Będziesz ich używać tak samo, jak jednorazowych płatków kosmetycznych, z wyjątkiem tego, że zamiast je wyrzucać, wrzucasz je do prania.

Możesz przechowywać je w uroczym szklanym słoiczku w łazience i sięgać po jeden w dowolnym momencie.

Podczas usuwania makijażu

Będziesz potrzebować skutecznego płynu do demakijażu, którym nasączysz wielorazowy wacik, aby usunąć resztki makijażu. Wielorazowe płatki kosmetyczne są szczególnie skuteczne w usuwaniu makijażu z okolic oczu, a wszyscy wiemy, jak uporczywy może być ten eyeliner i klej do rzęs, i docierają głęboko do twoich porów, aby wydobyć każdą odrobinę podkładu.

Ponadto używasz ich dokładnie tak samo, jak jednorazowych, więc nie ma potrzeby oglądania skomplikowanych samouczków — dosłownie nie możesz zrobić tego źle.

Jak je wyczyścić?

Bardzo ważnym czynnikiem do rozważenia jest to, aby nigdy nie chwytać zużytych wacików po raz drugi. Zawsze upewnij się, że masz pod ręką zapas czystych. Na szczęście waciki wielokrotnego użytku są łatwe do wyprania.

W pralce: Wybierz markę, która do każdego zakupu dołącza woreczek na pranie, abyś mógł prać je w pralce, zachowując jednocześnie w doskonałym stanie. Bez worka na pranie inne rzeczy w praniu, takie jak zamki błyskawiczne, zatrzaski mocujące i guziki, mogą zaczepiać się o materiał i skracać żywotność wacików.

Pranie ręczne: Jeśli nie masz woreczka na pranie, po prostu umyj je ręcznie w umywalce. Napełnij ją ciepłą wodą i łagodnym detergentem i pozwól, aby wkładki nasiąkły, zanim potrzesz je o siebie, aby pozbyć się całego brudu i makijażu.

Kiedy używać płatków kosmetycznych?

Wielorazowych płatków do makijażu możesz używać zawsze wtedy, gdy Twoja skóra musi zostać z czegoś oczyszczona lub kiedy trzeba nałożyć na nią coś, co nie wymaga pienienia ani zmywania.

Categories : Ekologia
Tags :