Sufit w mieszkaniu. Jak go urządzić? Jak zaplanować?

Pawilon handlowy 10 kwietnia, 2021

Sufit w mieszkaniu. Jak go urządzić? Jak zaplanować?

Jest wiele pomysłów na to, jak urządzić sufit w mieszkaniu. Można go pomalować na biało lub kolorowo, wykonać podwieszany lub zamontować na nim gipsowe ornamenty. Często stosowana jest też fototapeta położona na suficie. Jednak niektóre zabiegi mogą pomniejszyć albo powiększyć pomieszczenie. Dlatego, zanim zabierzemy się za którykolwiek sposób zastanówmy się, co osiągniemy dzięki jego zastosowaniu. Czy, jeśli u wujka sprawdził się sufit podwieszany wielopoziomowy, to automatycznie będzie to dobre rozwiązanie dla naszego niewielkiego mieszkania.

Zacznijmy może od malowania, jest to najprostsza forma odnowienia sufitu. Kiedyś popularny był kolor biały jednak z biegiem lat możemy także wykonać go w kolorze ścian lub odrobinę jaśniejszej tonacji. Warto wybrać do tego farby matowe, dzięki którym będą złagodzone refleksy. Swoją pracę zaczynamy od miejsc, które są najbardziej nasłonecznione, czyli od okien.

Natomiast sufit podwieszany dodaje jeszcze większego natchnienia architektonicznego. Cechuje go również funkcjonalność, ponieważ sprytnie pozwala na ukrycie łączenia kabli, rur, klimatyzacji, czy też oprawy lamp. Jednak sprawdza się on głównie w wysokich pomieszczeniach, gdyż obniży wszystko o co najmniej 5 cm. Warto spróbować tutaj nietypowych, dziwnych kształtów, żeby nadać miejscu nowoczesnego wyglądu. W przypadku małych pomieszczeń, sufit podwieszany można wykonać jako obramowanie ścian, wtedy utworzymy optyczną wnękę w suficie. Dzięki temu salon będzie wydawał się większy.

Categories : Dom
Tags :