Jakie kosmetyki warto kupować dla dzieci?

Pawilon handlowy 21 maja, 2023

Nasze dzieci to ogromny skarb. Dmuchamy i chuchamy na nie robiąc wszystko, aby były zdrowe i rozwijały się jak najlepiej. Poza wychowaniem staramy się dbać o ich zdrowie, bo jest naturalne. To jeden z ważniejszych obowiązków rodziców. Dobrym rozwiązaniem będzie już od małego stosowanie pewnych kosmetyków, które będą chronić skórę dziecka i co najważniejsze, będą dla niego w pełni bezpieczne. Producenci już od lat tworzą takie produkty przeznaczone dla dzieci, więc postanowiliśmy zrobić delikatny ich przegląd. Aby się więcej o nich dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Krem z filtrem dla niemowląt

Jednym z najbardziej popularnych kosmetyków, które wręcz należy zakupić dla dziecka jest organiczny krem z filtrem dla niemowląt. Pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jaki dokładnie krem wybrać. Najgorszym rozwiązaniem będzie wybór produktów zawierających parabeny oraz filtry przenikające. Co zatem powinien zawierać taki krem? Nie może zabraknąć filtrów mineralnych, musi być wodoodporny, ale przede wszystkim mieć wysoką ochronę SPF 50 – wszystkie te kryteria spełniają kosmetyki przeciw słońcu marki Alphanova bebe. Wynika to przede wszystkim z tego, że niemowlak może być narażony na działanie promieni słonecznych, a nie chcemy żeby coś mu się stało.

Wspomnieliśmy o tym, że filtry przenikające nie mogą się pojawiać w kremie dla niemowląt. Ich obecność może działać podobnie jak hormony i tym samym wywołać w organizmie niepożądane zmiany. Jeżeli nie mamy wiedzy dotyczącej określonych kremów, to warto skonsultować każdy zakup z lekarzem bądź przynajmniej z farmaceutą, który powinien doradzić najlepszy produkt.

Kosmetyki naturalne dla dzieci

Na rynku funkcjonuje mnóstwo naturalnych kosmetyków dla dorosłych i dzieci i niemowląt. Jeżeli chodzi o organiczne kosmetyki dla dzieci, to chodzi nam o takie produkty jak krem do pupy, oliwka do skóry, a może i nawet krem nawilżający czy ochronny do buzi. Mają one na celu zwiększyć ochronę dziecka i sprawić, by nic mu się nie stało. Należy pamiętać, że małe dzieci bywają kapryśne, sporo płaczą, więc stosowanie takich preparatów zwiększy ich komfort i sprawi, że będą się czuć lepiej.

Każdy rodzic musi pamiętać, aby w zanadrzu mieć chusteczki nawilżające. Nie można zapomnieć również o zakupie płynu, który nie tylko zmyje brud i zapewni piękny zapach naszemu maleństwu, ale również od razu stworzy warstwę ochronną na skórze. Przede wszystkim przy zakupie należy patrzeć czy są to produkty przeznaczone dla dzieci, natomiast wyróżniają się one na tyle, że nie powinno być problemów z ich znalezieniem w sklepach.

Jakie jeszcze kosmetyki warto kupować dzieciom?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w przypadku posiadania dziewczynki, z czasem pojawią się pierwsze oznaki kobiecości. Małe dziewczynki wykazują zainteresowanie kosmetykami, ponieważ przeważnie podglądają swoje mamy. Dlatego istotne jest to, aby rodzice ostrożnie wprowadzali swoją pociechę w świat kosmetyków i pozwalali na stosowanie bezpiecznych kosmetyków, najlepiej hipoalergicznych.

Są takie produkty naturalne, które bezinwazyjnie można dać swojej córce. Jest to przede wszystkim błyszczyk do ust, delikatne kremy, a nawet cienie do powiek. Są to zdecydowanie bezpieczne kosmetyki dla dzieci, które w tym wieku jak najbardziej można stosować, a dzięki nim dzieci poczują się przynajmniej przez chwilę jak osoby dorosłe.

Categories : Zdrowie
Tags :